O servisu

Servis notebooků je o něco složitější oblast, než samotný servis PC, jelikož komponenty jsou pevně spojeny se základní deskou. Naše společnost provádí opravy i na úrovni výměn BGA obvodů. Obvykle dokážeme vyměnit například i vadný grafický čip či BIOS atd. Naši technici mají vysokou úroveň znalostí a zkušeností a dokáží opravit více než 75% notebooků, které mají závadu v oblasti základní desky. Tyto závady jsou u většiny notebooků, hned po prasklém displeji, bohužel nejčastější a servis je náročný na čas z důvodu dodávek náhradních dílů. Notebooky servisujeme nejen u nás, ale i ve specializovaných servisních centrech smluvních partnerů. Jaký bude postup opravy však určíme u nás a bude-li to možné, notebook také v Ostravě opravíme.

Výměna baterií

V dnešní době je již běžné, že jsou notebooky osazeny zdánlivě nevyměnitelnou baterií. Baterie však samozřejmě měnit lze, bohužel je to pro standardního uživatele často velmi náročný zásah, protože vyžaduje určité postupy a může také zavinit nenávratné poškození zařízení. V našem servisním středisku měníme baterie ve VŠECH typech notebooků, pro které je dostupná kdekoliv na světě náhrada. Výměna baterie je provedena samozřejmě včetně montáže, na klíč.

Čištění notebooků

Zdá se Vám, že se Váš notebook zpomalil, že je příliš horký, nebo už to prostě tak nějak není ono, případně je hlasitější atp.? Na vině je často prach a nečistoty, které do sebe zařízení nasávají při chlazení. Zanáší se jimi nejen ventilátory, ale také vnitřní prostory notebooku a po delší době prach dokáže notebook zcela znefunkčnit. My Vám notebook vyčistíme a v případě potřeby vyměníme vadné ventilátory či další díly. V tomto případě také doporučujeme výměnu chladící pasty mezi chladičem a procesorem či grafickým čipem. Pasta časem stárne, drolí se a může mít za následek přehřívání notebooku.

Výměna rozbitého displeje

Provádíme výměny LCD displejů u všech typů notebooků dle dostupnosti dílů. Samozřejmě, pokud máte prastarý notebook, je možné, že už se displej nepodaří sehnat, ale obvykle to netrvá déle než 14 dní. Používáme pouze díly nejvyšší kvality, abychom Vám zajistili minimálně stejně dobré zobrazení, jako dříve.

Veškerý další servis

U notebooků se velice těžko přesně popisují konkrétní opravy, které jsme schopni provádět, protože se jedná o poměrně složitá zařízení. Proto byste měli vědět, že provádíme veškeré opravy notebooků. Software a OS počínaje a kryty konče. Máte-li tedy nefunkční notebook, nebo pokud se Vám zdá, že už to není ono, přineste ho k nám a my se o něj postaráme.